مدیرعامل آبفای خراسان رضوی خبرداد:

مدیرعامل آبفای خراسان رضوی گفت: چندین ایستگاه برداشت آب به منظور تأمین آب بهداشتی و تازه و با سیستم جداسازی آب شرب که بر اساس آخرین استانداردها و با ضریب اطمینان بالا انجام شده،در گناباد احداث خواهد شد.

حسین اسماعیلیان در حاشیه جلسه توسعه جایگاههای برداشت آب شرب گناباد، که ظهر امروز در فرمانداری گناباد برگزار شد، در گفتگو با ندای گناباد گفت: با توجه به خشکسالی ها و افت سفره های زیرزمینی، برای آینده نگرانی هایی در زمینه کاهش کیفیت آب در کنار کاهش کمیت آن داریم که امیدواریم با تدابیری که در این زمینه اندیشیده ایم،کمتر دچار مشکل شویم.

 

وی افزود: درحال حاضر بصورت عملی در دو شهر استان یعنی بجستان وجنگل، بصورت عملی پروژه جداسازی آب شرب از بهداشت انجام شده و مطالعات اجرایی برای ۵شهر دیگر نیز در دست اقدام است.

 

مدیرعامل آبفای خراسان رضوی ضمن اشاره به بحران آب در برخی نقاط استان اظهارداشت: در تابستان گذشته ۲۹ شهر استان که حدود۶۵ درصد جمعیت استان را شامل میشدند در شرایط تنش آبی و بعضا سربه سر قرار داشتند،لذا تدابیری از همان ابتدای مهرماه ۹۶-۹۵ (ابتدای سال آبی)در این زمینه اندیشیده شد و وارد برنامه ریزی برای تامین آب اضطراری این ۲۹ شهر شدیم که این برنامه ها از همان سال گذشته عملیاتی شد، هرچند از مدیریت مصرف و مشارکت خوب مردم هم نباید غافل شویم که در مجموع خوشبختانه تابستان امسال را بدون مشکل پشت سر گذاشتیم.

 

وی ادامه داد: با توجه به بارندگی پاییزی اندک امسال میتوان پیش بینی نمود که خیلی وضعیت بارندگی نرمالی را برای امسال نخواهیم داشت، لذا برای سال ۹۷ نیز برنامه ریزی های لازم را از امسال شروع کرده و در دست اقدام داریم تا ان شاءا… نگرانی بحران آب برای سال آینده را نیز به حداقل برسانیم، هرچند کماکان از مردم استدعا داریم تا با رعایت الگوی مصرف و درست مصرف کردن آب، ما را در این امر یاری نمایند.

 

اسماعیلیان در ادامه اشاره ای به آب شرب گناباد داشت ودراین باره اظهارداشت: در گناباد گرچه کیفیت آب از لحاظ استانداردها خوبست اما مطلوبیت لازم را برای مردم ندارد ، لذا امیدواریم با مطالعات انجام شده و سیستم مجزای تامین آب برای مردم گناباد،کاخک و بیدخت،این مشکل رفع شود.

 

وی در خصوص پرژه توسعه جایگاههای برداشت آب در گناباد افزود: این پروژه نیاز به ۴۵کیلومتر لوله گذاری با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال دارد که در فاز نخست کار، عملیات اجرایی را با اعتباری معادل ۵میلیارد ریال آغاز خواهیم کرد که ان شاءا… مناقصه آن در هفته آینده برگزار خواهد شد.

 

مدیرعامل آبفای خراسان رضوی در این خصوص ادامه داد: طرح و نقشه های اجرایی این پروژه آماده شده است و مهمترین مشکل درحال حاضر کمبود اعتبارات است. لذا از مردم ولایتدار گناباد که تاکنون نیز به امر وقف زیاد اهمیت داده اند درخواست میکنیم تا با مشارکت خود در این پروژه ، موجبات تسریع در اجرای آن را فراهم سازند.

 

وی در پایان افزود: این ایستگاههای برداشت آب به منظور تأمین آب بهداشتی و تازه و با سیستم جداسازی آب شرب که بر اساس آخرین استانداردها و با ضریب اطمینان بالا انجام شده، احداث خواهد شد تا در کنار بهره مندی مردم گناباد از آب خوب و مطلوب، آب اضطراری در مواقع بحرانی را نیز بتوانیم در سطح شهر تأمین کنیم.

 

انتهای پیام/

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۸/۲۷ - ۱۸:۵۰

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100