مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد از اعطای ۳۱ هزار و ۴۱۰ میلیون ریال تسهیلات کشاورزی در قالب ۳۲ طرح به تولیدکنندگان و بهره برداران خبر داد.

 به گزارش صبح توس، به نقل از یار خراسانی، مجید طاهرپور، مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد، ظهر امروز در همایش تجلیل از قهرمانان تولید بخش کشاورزی این شهرستان اظهار داشت: بخش کشاورزی عامل مهم و موتور محرکه توسعه و پیشرفت اقتصاد کشور است.

وی با بیان اینکه کشاورزی در استان خراسان رضوی به جز مشهد اولویت اول اقتصاد است، خاطر نشان کرد: هرگاه کشاورزی از اولویت اول خارج شد اقتصاد دچار خسران و زیان شده است.

طاهرپور در ادامه تصریح کرد: اگر کشاورزی به عنوان مهمترین پارامتر استان در اولویت نباشد قطعاً روستاها خالی می شوند، مهاجرت معکوس و حاشیه نشینی رواج پیدا می کند و وضعیت تولید و اشتغال روستایی به خطر می افتد.

وی با بیان اینکه دولت نگاه ویژه ای به بخش کشاورزی دارد، اذعان کرد: اگر هر کدام از کشاورزان و جهاد کشاورزی در وظیفه خود کوتاهی کنند مطمئناً اهداف میسر نمی شود.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد همچنین ابراز داشت: ۳۱ هزار و ۴۱۰ میلیون ریال در قالب ۳۲ طرح ثبت شده در سامانه بهین یاب تسهیلات کشاورزی به تولیدکنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی پرداخت شده است.

وی از اجرای طرح آبیاری کم فشار به طول ۱۹ کیلومتر خبر داد و بیان کرد: در سال جاری موفق به صادرات ۲۰ هزار انگور به کشورهای دیگر شدیم که کمک زیادی به بحث مشکلات کم منطقه داشت.

طاهرپور در ادامه با اشاره به مشکلات کشمش خلیل آباد، تاکید کرد: امسال هم مشکلاتی در فروش کشمش منطقه خلیل آباد وجود دارد ولی این مشکلات نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

وی همچنین عنوان کرد: آبیاری تحت فشار، لایه روبی و مرمت قنات ها، توسعه پرورش ماهیان گرم آبی، ساماندهی دامداری های روستای نقاب ، توسعه مکانیزاسیون و توسعه واحدهای مرغ داری و گاو داری صنعتی و راه اندازی اولین سایت انار ارگانیک و… از دیگر طرح هایی است که در شهرستان خلیل آباد اجرا شده است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۰:۴۴

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100