در جلسه مبارزه با قاچاق موادمخدر مطرح شد:

جانشین فرمانده انتظامی گناباد بیان داشت:در زمینه مبارزه با مواد مخدر در ماه گذشته،۱۱۸کیلوگرم موادمخدر کشف،۲۸ نفر دستگیر و ۵دستگاه خودرو توقیف شده است که از ابتدای امسال تاکنون نسبت به سال گذشته ۴۱درصد افزایش کشفیات داشته ایم.

به گزارش ندای گناباد محمدعلی نبی پور در جلسه مبارزه با قاچاق کالا،ارز و مواد مخدر که ظهر امروز در فرمانداری برگزار شد گفت:ما در زمینه کشف کالای قاچاق به دنبال  مچگیری نیستیم اما با افزایش هم افزایی و پیشگیری در مقوله قاچاق کالا میتوان از انتقال کالاهای قاچاق از مسیر گناباد به سایر نقاط استان جلوگیری نمود.

وی ضمن اشاره به اعتیاد و مشکلات آن افزود: متاسفانه به دلیل برخی ناآگاهی های مردم و مسائل و مشکلات فرهنگی برخی ادارات و متولیان ترک اعتیاد، معتادان در گناباد با تنگناهایی در این بخش مواجه هستند که این مساله برخی اعتراضات را در جامعه به دنبال دارد.

نبی پور ادامه داد: معتادی که خودش برای رها شدن از اعتیاد اقدام کند دیگر مجرم نیست، لذا باید با تبلیغات و اطلاع رسانی صحیح اهمیت موضوع ترک اعتیاد را برای مردم تبیین کرد و مشارکت آنان را در این بخش افزایش داد.
فرماندار گناباد افزود: متاسفانه ایجاد مراکز ترک اعتیاد با حساسیت‌هایی همراه است که باید با فرهنگ‌سازی این حساسیت‌ها از بین برود.
وی با اشاره به پاتوق‌های معتادین نیز گفت: با توجه به اینکه وجود پاتوقهای معتادان، آسیبهای فرهنگی و اجتماعی در گناباد را افزایش داده است، لذا باید این پاتوق‌ها با مدیریت و برنامه‌ریزی خاصی از بین بروند و طوری عمل شود که پاتوق‌های معتادان زیرزمینی نشود و از پراکنده شدن آنها جلوگیری کرد که توجه بیشتر ماموران انتظامی و بسیج نسبت به سرعت بخشی در زمینه جمع آوری این پاتوقها ضروری است.

 

سرهنگ گیوزاد جانشین فرمانده انتظامی گناباد نیز در ادامه بیان داشت :طی ماه گذشته هشت قلم کالای قاچاق به ارزش ۳۰ میلیون تومان کشف و ضبط شد.

وی افزود: در زمینه مبارزه با مواد مخدر در ماه گذشته،۱۱۸کیلوگرم موادمخدر کشف،۲۸ نفر دستگیر و ۵دستگاه خودرو توقیف شده است که از ابتدای امسال تاکنون نسبت به سال گذشته ۴۱درصد افزایش کشفیات داشته ایم.

هادی ایزدی رئیس اداره صنعت ،معدن و تجارت گناباد نیز در این جلسه اظهارداشت:طی ماه گذشته،۸۰۴ نخ سیگار و ۱۰مورد لوازم آرایشی جمعا به مبلغ ۳میلیون و ۴۸۷ هزار ریال کشف و ضبط گردید.

وی ادامه داد:از لحاظ ثبت و نظارت بر انبارهای موجود در شهرستان گناباد در سامانه جامع ثبت انبارها ، در رتبه دوم استان قرار داریم و  ظرف یکماه آینده طرح شناسه و بارکد کالا برای برخی اقلام وارداتی از قبیل سیم کارت، نفت پتروشیمی، محصولات کشاورزی، دخانیات، منسوجات و پوشاک، لوازم یدکی، لوازم خانگی برقی و لوازم صوتی و تصویری اجرایی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۸/۳۰ - ۱۴:۵۱

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100