امام جمعه گنابادگفت: عناصر اقتدار کشور از قبیل پیشرفت های علمی و اقتدار نظامی و اقتصادی باید تقویت شود و برای جلوگیری از گستاخی دشمن باید قدرت دفاعی را افزایش داد،در ضمن اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که میتواند کشور را در برابر تحریم ها بیمه کند.

به گزارش ندای گناباد،حجت الاسلام حسن صادقی در خطبه های این هفته نماز جمعه گناباد گفت : فردا اول ماه صفر همزمان است با ورود اهل بیت عصمت و طهارت به شام که سخت ترین مصیبت ها بوده است،این مناسبت را به محضر مبارک امام زمان (عج) و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمین و مخصوصا شما نماز گزاران تسلیت عرض می کنم .

 

وی ضمن اشاه به مناسبت های این هفته افزود: در زمان شاه بالغ بر ۶۰ هزار نفر آمریکایی بعنوان مستشار نظامی ، سیاسی و اقتصادی در ایران کار می کردند و حقوق از شاه می گرفتند،لذا دولت آمریکا برای اینکه دست مستشاران خود را برای بی بندو باری باز کند به شاه دستور داد تا قانو ن کاپیتولاسیون را تصویب کند .

 

خطیب جمعه گناباد ادامه داد: کاپیتولاسیون یعنی اگر یک آمریکایی متعرض ناموسی شد،کسی حق ندارند از این مساله جلوگیری کند و دادگاه ایران نیزحق ندارد او را محاکمه کند،بلکه فقط باید به مقامات آمریکا شکایت شود که این نهایت ذلت بود و شاه هم پذیرفت که حضرت امام این جنایت را افشا و محکوم کردند .
حجت الاسلام صادقی ضمن اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نخبگان اظهار داشت: ایشان به مسئولان و مردم توصیه های مهمی داشتند از جمله اینکه فرمودند مبادا بلاهت ترامپ شما را از مکر آمریکا غافل کند؛ چراکه ترامپ از یکطرف خودش را به دیوانگی می زند و تهدید می کند، از آنطرف سنا و کنگره که ظاهرا با او در نقض برجام موافق نیستند، اما می گویند باید مذاکره جدیدی صورت گیرد و این همان فریب است .

 

وی ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به تقویت عناصر اقتدار کشور از قبیل پیشرفت های علمی و اقتدار نظامی و اقتصادی بیان داشت: از جمله توصیه های ایشان این بود که به القائات دشمن در باره برجام توجه نکنند که بحمد الله ریاست محترم جمهوری پاسخ قاطعی داد و یاد آوری نمود که برجام تبصره بردار نیست .

 

خطیب جمعه گناباد ادامه داد : به فرموده مقام معظم رهبری برای جلوگیری از گستاخی دشمن باید قدرت دفاعی را افزایش داد؛ چراکه دشمنان اسلام از توان موشکی و نیروی نظامی ما، از سپاه وحمایت آحاد مردم از سپاه و از اتحاد و انسجام ما می ترسند و باید هم بترسند و به کوری چشم آنها قدرت دفاعی موشکی ما روز به روز افزایش پیدا خواهد کرد .

 

وی ضمن اشاره به توصیه دیگر رهبر انقلاب مبنی بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بیان داشت: امروز اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که میتواند کشور را در برابر تحریم ها بیمه می کند.
حجت الاسلام صادقی در پایان با اشاره به جریان کشتار و آوارگی و ظلمی که نسبت به مردم مسلمان میانمار و یمن صورت می گیرد، اظهار داشت: رسول خدا(ص) فرمودند کسی که شب را روز کند و اهتمام به امور مسلمانها نداشته باشد، مسلمان واقعی نیست، لذا هم باید برایشان دعا نمائیم و هم با آنها همدردی نموده و در حد توان خویش کمکشان نماییم .

 

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۲۸ - ۱۳:۴۲

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100