رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد از برگزاری دوره آموزشی جریان شناسی مهدویت (یمانی) ویژه اقشار تاثیر گذار در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ندای گناباد به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمدرضا رحمانی با اعلام این خبر، گفت: دوره آموزشی جریان شناسی مهدویت(یمانی)، طی ۱۰ ساعت آموزشی با حضور ۵۰ نفر از اقشار تاثیرگذار شهرستان گناباد، از جمله مداحان و شعرای آئینی، مسئولین هیئات مذهبی و مبلغین، مبلغات و چهره های فرهنگی و مسئولین حلقه های صالحین گناباد در محل سالن کنفرانس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد برگزار شد.

وی افزود: در این جلسات حجج اسلام سید جعفر موسوی نسب و عباسی، پیرامون مبانی معرفتی مهدویت در شیعه و اهل سنت، آسیب شناسی مباحث مهدویت و ساختار، مبانی اعتقادی و شیوه های تبلیغ مدعیان دروغین از جمله جریان یمانی مطالبی را بیان کردند.

حجت‌الاسلام سیدجعفر موسوی‌نسب، با اشاره به مباحث مهدویت و ریشه آنها در قرآن کریم اظهار داشت: آیات بسیاری درباره امام زمان (عج) تأویل و تفسیر می‌شود و در طول اعصار هم بیان شده است، همه اینها اهمیت جایگاه مهدویت را در اسلام نشان می‌دهد.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) خراسان رضوی گفت: برداشت‌های ناصحیح از مفاهیم مهدویت و انتظار، باعث عدم درک صحیح از دوران غیبت و ناصحیح جلوه دادن تفاسیر و روایات از این دوران می‌شود.

وی در ادامه به اشتراکات و اختلافات شیعه و سنی در رابطه با مهدویت اشاره کرد و گفت: اصل مهدویت، واجب بودن اعتقاد به مهدی، جهانی بودن دعوت و حکومت مهدی علیه السلام، اتفاق بر لقب «مهدی» علیه السلام، مهدی علیه السلام از فرزندان فاطمه علیها السلام، مشخصات ظاهری امام در روایات، فراوانی نعمت در زمان امام مهدی علیه السلام، عدالت فراگیرهم‌نام با پیامبر اعظم(ص) از جمله اشتراکات است،

موسوی نسب افزود: گروهی از اهل سنت در بعضی موارد دیدگاهی متفاوت با شیعیان دارند که ولادت و نسب و رجعت آن حضرت است.

گفتنی است، در پایان این دوره به مدت ۱ساعت و ۳۰دقیقه به سئوالات مدعوین از سوی اساتید پاسخ داده شد.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۰/۱۸ - ۱۳:۵۳

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100