رئیس اداره بهزیستی گناباد:

رئیس اداره بهزیستی گناباد گفت : از دی ماه ۹۵ تا کنون، از ۱۶۴ مورد درخواست طلاق ارجاع شده به اداره بهزیستی، بیش از ۲۰ درصد آنها به سازش انجامیده است.

به گزارش ندای گناباد، مجتبی حسین‌نژاد با اشاره به انتخاب شعار “بهزیستی محور مسئولیت و سلامت اجتماعی” در هفته بهزیستی گفت: در برنامه ششم توسعه؛ بهزیستی، متولی سلامت اجتماعی شناخته شده است و چندین ماده از این برنامه در خصوص توانمندسازی، کاهش طلاق، رشد و تکامل کودکان و بحث مبارزه با مفاسد اخلاقی، مستقیما  بهزیستی را به عنوان متولی مطرح می‌کند.
وی گفت: شهرستان گناباد در خصوص سند کنترل آسیب‌های اجتماعی پیشتاز بوده و با همکاری اساتید دانشگاه و بزرگان این شهر سند کنترل آسیب های اجتماعی و شناسنامه سلامت شهرستان گناباد بزودی تدوین می شود.

حسین‌نژاد با بیان اینکه ۱۰هزار نفر تحت پوشش بهزیستی گناباد می‌باشند گفت: تمرکز بهزیستی گناباد بر توانمندسازی جامعه بوده و در این خصوص طی سال ۹۵ تعداد ۲۷۶ مورد تثبیت و ایجاد اشتغال صورت گرفته است که در همین سال بهزیستی گناباد در موضوع توانمندسازی و اشتغال، رتبه اول استان را به‌دست آورده است.

رئیس اداره بهزیستی گناباد اشتغال را یکی از مهمترین معضلات بهزیستی دانست و افزود: ۷۰۸ نفر از معلولین گناباد بیکار هستند و ۵۵۳ نفر نیز در ادارات و بخش خصوصی مشغول به کار می باشند.
در سال ۹۶ تعداد ۲۹۳ نفر متقاضی کار داریم که اگر قانون استخدامی ۳ درصد معلولین به درستی اجرا شود ، امیدواریم تعدادی از این افراد نیز جذب بازار کار شوند.

وی یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغال معلولین شهرستان را احداث سوله ای با ۶۵۰ مترمربع زیربنا جهت زمینه سازی اشتغال بانوان سرپرست خانواده و معلولین اعلام کرد و افزود: از کارآفرینان در حوزه بهزیستی با پرداخت وام های قرض الحسنه تا سقف ۲۰میلیون تومان و پرداخت بیمه سهم کارفرما تا۵سال، حمایت خوبی می کنیم.

حسین نژاد افزود: در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ در حوزه جذب مشارکت مردمی رشد دو و نیم درصدی داشته ایم که این مبلغ بیش از ۳ میلیارد تومان بوده که در بخش های درمان، تحصیل، معیشت و سایر موارد هزینه شده است.

رئیس اداره بهزیستی گناباد گفت: تعداد ۲۲۰ خانواده در گناباد متقاضی مسکن داریم و تا پایان سال ۹۶ برای ۶ خانوار در شهر گناباد و ۷خانوار در روستاها که دارای حداقل دو معلول هستند، خانه احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح همیاران فعال در گناباد دایر و در حوزه‌هایی از قبیل آشپزی، تایپ و تکثیر و تولید لباس مددجویان اشتغال دارند،تصریح کرد: متأسفانه برخی ادارات و سازمان های شهرستان سفارشات خود در موارد نامبرده را به مراکز استان میدهند، درحالیکه با واگذاری سهم اندکی از این سفارشات به همیاران فعال میتوانند زمینه اشتغال بسیاری را در این حوزه فراهم آورند.

حسین نژاد در پایان اظهار کرد: گناباد یکی از ۶ شهر استان خراسان رضوی است که طرح کاهش طلاق در آن اجرایی شده، بصورتی که از دی ماه ۹۵ تا کنون ۱۶۴ مورد درخواست طلاق در دادگستری گناباد ثبت شده که با ارجاع آنها به اداره بهزیستی، بیش از ۲۰ درصد آنها به سازش انجامیده است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۴/۲۵ - ۱۰:۲۵

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100