مسئول مرکز دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گناباد:

مسئول مرکز دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گناباد با بیان اینکه این مرکز بالغ بر دو هزار عضو دارد و به نظر می‌رسد، کانون توانسته رسالت اصلی خود را به انجام برساند عنوان کرد: مباحث فعالیت‌های بخش کودک و نوجوان از یکدیگر مجزا بوده و برنامه‌های کانون از گروه سنی شش تا ۱۶ سال در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش ندای گناباد، اعظم خزایی گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، محل بروز استعدادها و توانائی های بچه ها در زمینه های مختلف فرهنگی هنری است، استعدادهایی که ممکن است در هیچ جای دیگری حتی مدرسه،کشف نشود. از این رو درکانون به استعداد بچه ها مسیر داده می‌شود.

وی ادامه داد: فعالیت‌های این مرکز در سه بخش فرهنگی، هنری و ادبی دنبال می‌شود که از جمله فعالیت های شاخص بخش فرهنگی میتوان به نمایش، سرود وکاردستی؛ در بخش هنری به هنرهایی همچون عکاسی، فیلم سازی و انیمیشن سازی و در بخش ادبی نیز به مورادی مانند داستان نویسی و شعر اشاره نمود.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گناباد تصریح کرد: ما در این مرکز از اساتید مجرب که بعضا جزو برگزیده های استانی نیز میباشند، بهره مند هستیم که به عنوان مثال امسال درزمینه نمایش برگزیده استانی شدیم و از مجموع ۵ مربی ما در این بخش،۲ نفر جزء برگزیده های استانی می باشند. همچنین در زمینه هایی مانند نقاشی، عکاسی و فیلم سازی نیز موفق به کسب مقام های کشوری و منطقه ای شده ایم.

خزایی اضافه کرد: تا کنون درحدود دو هزار ودویست عضو داریم که به طور میانگین حدود ۳۰۰ نفر در هرماه به کانون مراجعه میکنند و لذا بچه ها با پرداخت تنها ده هزار تومان حق عضویت سالانه میتوانند ضمن بهره مندی از کتابخانه مجهز مرکز که بالغ بر۹هزار جلد کتاب دارد، از سایر کلاس ها و برنامه های آموزشی هنری کانون نیز استفاده کنند. در واقع می‌توان، فعالیت اصلی کانون را ترویج کتاب و کتابخوانی دانست که هدف اصلی آن نیز پرورش خلاقیت و استعداد در اعضاست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آنطور که باید در جامعه شناخته نشده و به این واسطه بسیاری از بچه ها از این مرکز رشد و بروز استعدادها محروم هستند و لذا چندان از حمایت های مردمی برخوردار نیستیم.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۴/۲۲ - ۱۳:۴۳

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100