مهدی طباطایی در گفتگو با صبح توس در خصوص این تبلیغات، اظهار کرد: فرمولی که  با عنوان محلول  رشد مجدد مو  معرفی شده، تقلبی تبلیغ است و پایه علمی ندارد.

 

این متخصص پوست و مو افزود: وجود چنین محلولی با اثرات ذکر شده در این کلیپ ویدئویی امکان پذیر نیست و احتمالا اثرات جانبی زیادی خواهد داشت.

 

وی تاکید کرد: حداقل ضرری که می‌تواند دامن مصرف کننده را بگیرد هزینه‌ای است که بابت طول مدت استفاده آن پرداخت می‌شود.

 

خوشبختانه پس از مدتی شامپوی بدون مجوز و به گفته برخی متخصصین تقلبی که با تبلیغات غیر واقعی در رسانه‌های ملی و مجازی به فروش می‌رسید با دستور معاون غذا و داروی علوم پزشکی مشهد از سطح بازار جمع می‌شود.

 

در نامه‌ای از سوی معاونت غذا و داروی علوم پزشکی مشهد آورده شده است؛

احتراما پیروی نامه شماره ۶۶۵/۱۹۴۵۲۱ مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ سازمان نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل به اطلاع می‌رساند سایت ۵۰۴۰ir وبسته ضد ریزی مو BK فاقد هر گونه مجوز اعم از تولید، واردات و صادرات است، بنابراین مقضی است نسبت به عدم عرضه فرآورده فوق اقدام نمایید.

 

به همین منظور نامه‌های از سوی سازمان نظارت و ارزیابی مبنی بر اعلام و ابلاغ نامه فوق منتشر شده است؛

گفتنی است این تبلیغات ماه‌ها بود که در رسانه‌ها انجام می‌شده است و جای سوال دارد که چرا یک شامپوی بدون مجوز که به طور حتم اثرات مخربی بر پوست و موی مصرف کننده دارد بدون هیچ نظارت و محدودیتی در رسانه‌های جمعی تبلیغات می‌شود، آیا باید مدت‌ها از تبلیغ آن بگذرد تا مسئولان بهداشت و درمان از خواب خرگوشی خود بیدار شوند و موضوع را پیگیری کنند؟!.

 

البته نباید این موضوع را نادید گرفت که مردم هم در این مورد بی‌تقصیر نیستند و شاید مسئولان بهداشت و درمان دراین مورد بخصوص کوتاهی کرده‌ باشند؛ اما در گذشته بارها اعلام کرده‌اند که تبلیغات صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها درباره شامپوهای ضدریزش مو و یا رشد مو،  دروغ است و افکار عمومی را گمراه می‌کند.

 

این مورد می‌طلبد که علاوه بر مسئولان بهداشت و درمان، مردم نیز نسبت به تبلیغات صورت گرفته در رسانه‌ها چه رسانه ملی و چه فضای مجازی هوشیارتر باشند و فریفته رنگ و لعاب این تبلیغات نشوند.

انتهای پیام/