مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثار گران خراسان جنوبی:

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثار گران خراسان جنوبی گفت: باید رویداد پنجم آبان‌ماه در گناباد بیشتر مورد توجه قرار گیرد که متاسفانه بعد از۴۰ سال این اولین مراسمی است که به این جریان پرداخته می‌شود.

به گزارش ندای گناباد، حجت‌الاسلام حسین معصومی صبح امروز در مراسم رونمایی از اولین نشریه سیاسی گناباد «شریعت‌نامه» و تجلیل از جانبازان قیام مردم گناباد در پنجم آبان‌ماه  سال ۵۷ در سالن اداره ارشاد گناباد اظهار کرد: باید رویداد پنجم آبان‌ماه در گناباد بیشتر مورد توجه قرار گیرد که متاسفانه بعد از۴۰ سال این اولین مراسمی است که به این جریان پرداخته می‌شود.

فرماندار گناباد نیز در ادامه این جلسه گفت: تاکنون در گناباد رسانه‌ای با رویکرد  سیاسی شکل نگرفته است که انتشار ماهنامه شریعت‌نامه می‌تواند این خلاء را پر کند.
محمدعلی نبی‌پور اضافه کرد: در نظام جمهوری اسلامی قانون اساسی و قانون مطبوعات زمینه فعالیت مطبوعات به‌عنوان رکن چهارم دمکراسی فراهم شده است و در بعضی از برخوردها با مطبوعات متاسفانه سلیقه‌ای عمل می‌شود.

نبی‌پور با اشاره به پنجم آبان‌ماه سالروز تظاهرات خونین مردم گناباد در سال ۵۷ نیز گفت: جانبازان این رویداد مهم قابل احترام هستند و حرکت مردم گناباد در سال ۵۷ نقش اساسی در شکل‌گیری مبارزه علیه حکومت پهلوی در منطقه داشته است.

فرماندار گناباد با بیان اینکه دو حزب در گناباد مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند گفت: تک صدایی نه در ایران بلکه در هیج جایی از جهان جوابگوی نیازهای جامعه نیست.

یکی از جانبازان و مبارزین دوران انقلاب اسلامی نیز در این جلسه گفت: در روز پنجم آبان‌ماه ۵۷ گناباد بی‌دلیل جانبازان این واقعه مورد اصابت گلوله قرار نگرفتند.

حجت‌الاسلام محمد باصری ادامه داد: جانبازان رویداد پنجم آبان‌ماه گناباد از سال ۱۳۴۱ پشتیبان قیام امام خمینی(ره) بودند.

وی گفت: من خودم در نجف از طرف امام خمینی(ره) مامور شدم که در ایران به تبلیغ علیه حکومت پهلوی بپردازم.

باصری ادامه داد: ملت گناباد در سال۵۷ در جریان انقلاب پیشتاز بودند و رویداد خونین این سال در گناباد سبب گسترش قیام در منطقه شد.

یکی دیگر از جانبازان رویداد خونین پنجم آبان‌ماه سال ۵۷ گناباد گفت: در مشهد مقام معظم رهبری به عیادت ما آمدند وقتی اسامی ما را پرسیدند و چون فامیل سه نفر از ما ابراهیمی بود فرمودند شما نسبت فامیلی با هم دارید که گفتیم نه ایشان فرمودند این نهضت نهضتی ابراهیمی است.

حجه الاسلام مهدی ابراهیمی ادامه داد: آنچه که مردم را  علیه حکومت پهلوی متحد کرد اعتقاد به اسلام و پیروی از ولایت بود.

جانباز دیگر حادثه پنجم آبان‌ماه گناباد حسین ابراهیمی گفت: تظاهرات مردم گناباد اولین تظاهراتی بود که در استان خراسان به درگیری منجر شد و نقش مهمی در فراگیری انقلاب در منطقه داشت.

حسن ابراهیمی جانباز دیگر قیام مردم گناباد در پنجم آبان‌ماه ۵۷ گناباد گفت: در مشهد مقام معظم رهبری به عیادت ما آمدند و در گوش من گفتند من خبر حادثه قیام مردم گناباد را به گوش امام رساندم.

وی گفت: هزینه زیادی برای تحقق انقلاب پرداخت شده است که باید از آن حراست کرد.

اسدی معاون فرماندار شهرستان بجستان نیز گفت: امیدوارم انتشار شریعت‌نامه سبب ایجاد همدلی مردم گناباد و بجستان بشود.

در پایان این مراسم ضمن رونمایی از ماهنامه شریعت‌نامه، جانبازان رویداد پنجم آبان‌ماه سال ۵۷ گناباد مورد تجلیل قرار گرفتند./فارس

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۸/۰۵ - ۱۲:۰۷

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100