رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت گناباد:

رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت گناباد گفت: از ابتدای امسال ۶ مورد جواز تأسیس و طرح توسعه با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۰۹۴ میلیارد ریال و زمینه اشتغال ۲۸۶نفر داشتیم که انتظار میرود نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۵۸درصدی در زمینه اشتغال و رشد ۷۹۵درصدی در زمینه سرمایه گذاری در سطح شهرستان باشیم.

به گزارش ندای گناباد،هادی ایزدی گفت: به استناد بند۱۰ سیاست های اقتصاد مقاومتی که حمایت همه جانبه‌ هدفمند از صادرات کالاها و خدمات است،میبایست با افزایش صادرات زمینه تولیدات برونزا را فراهم کنیم تا شاهد یک پویایی اقتصادی در سطح کشور باشیم.

 

وی افزود: مشکل عمده بحث صادرات در گناباد، نبود دفتر گمرک در سطح شهرستان بود و صادرکنندگان برای انجام امور خود مجبور بودند از شهرهایی نظیر بیرجند اقدام کنند که با پیگیری های انجام شده از اوایل دی ماه سال گذشته این دفتر گمرک در گناباد ایجاد و در وقت و هزینه های صادرکنندگان شهرستان صرفه جویی بسزایی بعمل آمد.

 

رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت گناباد بیان داشت:در ۶ماهه نخست امسال در حدود ۲۸۱۰تن صادرات از شهرستان به ارزش ۱۴۵۰ هزار دلار داشتیم که پیش بینی میشود این رقم تا پایان سال حداقل به ۸میلیون دلار برسد،همچنین متوسط قیمت هر کالای صادراتی در گناباد ۵۷۸دلار بوده درحالیکه متوسط قیمت استان بالغ بر ۸۲۱دلار میباشد که این مساله برای شهرستان یک مزیت است چراکه هرچه وزن کالای صادر شده کمتر وارزش آن بیشتر باشد،آن صادرات ارزشمندتر است.

 

وی در خصوص اقلام صادرات شهرستان ادامه داد: امسال نیز تا کنون همانند سال گذشته عمده صادرات شهرستان در زمینه زعفران بوده که بعد از آن پسته و ظروف چینی در رتبه های بعدی قرار دارند که مزیت امسال نسبت به سال گذشته افزوده شدن آرد و نوشیدنی های آلوئه ورا به جمع اقلام صادرات شهرستان میباشد وعمدتا صادرات شهرستان به کشورهای مجاور از قبیل افغانستان،عراق،سوریه و روسیه انجام میشود.

 

هادی ایزدی بهترین راهکار افزایش اشتغال و تولید را صادرات دانست وافزود: از ابتدای امسال ۶ مورد جواز تأسیس و طرح توسعه با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۰۹۴ میلیارد ریال و زمینه اشتغال ۲۸۶نفر داشتیم که انتظار میرود نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۵۸درصدی در زمینه اشتغال و رشد ۷۹۵درصدی در زمینه سرمایه گذاری باشیم.

 

رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت گناباد ادامه داد: در شهرستان گناباد از مجموع  ۱۶۹ واحد تولیدی و ۳۲ معدن موجود، متأسفانه حدود ۷درصد آنها به دلایل مختلفی طی سالهای گذشته دچار رکود شده اند که البته برخی از آنها برای حفظ پویایی اقتصادی شهرستان به فعالین اقتصادی اجاره داده شده اند.

 

وی ضمن اشاره به بسته حمایتی دولت در زمینه صادرات اظهارداشت: حدود نیمی از هزینه های نمایشگاهی تولید کنندگان در خارج کشور را دولت متقبل میشود و به تولیدکنندگانی که بالای یک میلیون دلار در سال صادرات داشته باشند،جوایز  صادراتی اهدا میشود،درخصوص تسهیلات اعطایی به تولیدکنندگان نیز دولت پیگیر آنست تا با کاهش نرخ سود تسهیلات، زمینه ساز بهره مندی بیشتر تولیدکنندگان از این تسهیلات شود.

 

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۳۰ - ۸:۰۰

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100