دوقطبی غفاری - شریعت تمامی ندارد؛

آغاز زودهنگام فعالیت‌های زیرپوستی انتخاباتی جای تعجب ندارد اما آنچه موردتوجه است بداخلاقی‌های عده‌ای از خواص است که حاضرند فقط برای یک‌مشت رأی از احساسات مردم استفاده کرده و جو آرام یک شهر را در ابتدای سال جدید بر ایجاد دوقطبی و واگرایی بنا کنند و با یک پوپولیسم ضعیف و بی‌پایه مردم را در برابر هم قرار دهند.

به گزارش ندای گناباد، دوقطبی غفاری-شریعت تمامی ندارد؛ زخمی آزرده که امروز به ابزاری برای جمع‌آوری رأی و پوپولیسم انتخاباتی بدل شده است. همین دیروز بود که همه‌چیز پایان یافت و مسئولانِ درگیر این مقوله دیدگاه‌های خود را بیان  کردند و قصه تمام شد؛ اما امان از روزی که اعلام شد انتخابات نزدیک است و عده‌ای دلسوز نما بوی رأی به مشامشان رسید. آن روز بود که به‌عناوین‌مختلف مسئولان و مردم شهر را بازیچه حب جاه خود کردند و یک شهر را به مسخره گرفتند.

 

بسیار ساده اندیشانه است اگر تصور کنیم در اولین روزهای ابتدای سال که تصادفاً مصادف شده با اتمام نام‌نویسی داوطلبان شرکت در انتخابات شورای شهر، عده‌ای به‌صورت خودجوش و بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای گرد میز فرماندار جمع شوند و نگران نام یک خیابان باشند!

 

استنباط شخصی من این است و آن را تعمیم نمی‌دهم اما حس می‌کنم عده‌ای از مردم را به بهانه‌ی تجلیل از اسپانسر فلان هیئت ورزشی معروف شهر و  تبریکات نوروزی و تشریفات اداری، مقابل فرمانداری جمع می‌کنند و همشهریان خیرخواه هم داوطلبانه ابراز آمادگی می‌کنند تا در این امر خیر همراه دعوت‌کنندگان خود باشند. اما پس از مجتمع شدن با تغییر رویه و شعار مواجه می‌شوند و خروجی اجتماعشان می‌شود داستان کهنه یک خیابان خوش‌نام و محبوب که عده‌ای دیگر رقم‌زده‌اند و از مردم به‌عنوان سیاهی‌لشکر استفاده کرده‌اند. آنجا بود که حضار متوجه شدند از دعوت‌کنندگان اصلی‌شان خبری نیست و ظاهراً ناپدیدشده‌اند.

 

جالب‌تر اینجاست که به‌صورت اتفاقی دو سه نفر از نامزدهای انتخابات شورای شهر به نمایندگی از مردم در آن جلسه حرف می‌زنند و پیام تجلیل مردم از اسپانسرشان را، به اعتراضی برای نام یک خیابان خوش‌نام تغییر داده و ابراز نگرانی می‌کنند و رسانه‌های همسو با آن‌ها نیز به‌سرعت به پوشش خبری آن می‌پردازند.

 

اینکه فعالیت‌های زیرپوستی انتخاباتی زودهنگام آغازشده جای تعجب ندارد اما آنچه موردتوجه است بداخلاقی‌های عده‌ای از خواص است که حاضرند فقط برای یک‌مشت رأی از احساسات مردم استفاده کرده و جو آرام یک شهر را در ابتدای سال جدید که باید بر همدلی و هم‌زبانی استوار گردد، بر ایجاد دوقطبی و واگرایی بنا کنند و با یک پوپولیسم ضعیف و بی‌پایه مردم را در برابر هم قرار دهند.

 

ایشان خوب می‌دانند که چهره‌ها اگر از محبوبیت عمومی برخوردار باشند، بدون این خیمه‌شب‌بازی‌ها می‌توانند جایگاه خود را به دست آورند؛ پس مشخص است آن‌هایی که حاضرند در این‌گونه اجتماعات حاضرشده و مردم را روبروی هم قرار دهند جایگاهی نداشته و می‌خواهند از نردبان مردم برای مقاصد شخصی بالا بروند، حال‌آنکه مردم گناباد طی سالیان متمادی در پیچ‌وخم این جاده بی‌انتها آبدیده شده و بازیچه قرار نمی‌گیرند.

 

رضا فیاضی

 

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۱/۱۴ - ۱۲:۳۱

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100