در ادامه روند بحران تولید و دومینوی ورشکستگی شرکت‌های تولید شرکت فرآورده‌های نسوز پارس یزد بابیش از ۳۰ سال سابقه تعطیل شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدندا؛ شرکت فرآورده‌های نسوز پارس حدود ۳۰ سال قبل تاسیس شد، این کارخانه اواخر سال ۹۲ به بخش خصوصی واگذار شد که در آن زمان بالغ بر ۳۲۰ نفر در این مجموعه کار می کردند که در پایان سال ۹۵ این تعداد به ۱۷۰ نفر رسیده بود.

به گفته کارگران این کارخانه به خبرنگار یزدندا؛ زمزمه‌های تعطیلی  شرکت فرآورده‌های نسوز پارس  از سال ۹۵ به گوش می‌رسید تا وقتی که در پایان سال  به  کارگران اعلام شد در سال ۹۶ برای ادامه روند کار کارخانه تصمیم‌گیری خواهد شد و تا آن زمان کارخانه تعطیل است.

با این وضع ۱۷۰ نفر کارگر و پرسنل پارس نسوز به دیگر بیکاران و قربانیان رکود و بی توجهی به اقتصاد مقاومتی پیوستند.

به گفته کارگران آنها سه ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌اند و سنوات پرسنل از سال ۹۴ پرداخت نشده است.

یکی از پرسنل این کارخانه به خبرنگار یزدندا گفت: شرکت سفارش عقب افتاده زیاد دارد اما مواداولیه برای تولید نیست و مدیران کارخانه کمبود نقدینگی را دلیل عدم تامین مواد اولیه می دانند.

شرکت فراورده‌های نسوز پارس یزد انواع فراورده‌های آجر و جرم نسوز برای مصرف کارخانه‌های ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان و … و صنایع سیمان و مس تولید می‌کرده، اکنون تعطیل شده و این کارخانه ها مجبورند مواد اولیه خود را از کشورهای خارجی وارد کنند و تعطیلی این کارخانه باعث خروج میلیون ها دلار  از کشور خارج خواهد شد.

انتهای پیام/

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۱/۲۶ - ۹:۰۵

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100