رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم سالگرد ارتحال علامه بهلول گنابادی گفت: مصوبه اخیر و تحریم ایران و روسیه که امروز نقش مهمی در منطقه دارند، به هیچ وجه به نفعشان نیست و البته ایران نیز آمادگی کامل برای اقدامات متقابل را دارد.

به گزارش ندای گناباد،علی لاریجانی در مراسم سالگرد ارتحال علامه بهلول گنابادی که عصر امروز در این شهرستان برگزار شد گفت: علامه محمدتقی بهلول گنابادی باعث افتخار همه ماست و آنچه که این روحانی وارسته مکتب امام صادق(ع) را برجسته ساخته عبارتست از صداقت، بی ریا بودن وصفای باطن که از او شخصیت جذابی ساخته است.

وی ساده زیستی و شجاعت را از دیگر ویژگی های برجسته این روحانی وارسته خواند و افزود: شجاعت ایشان در زمان حکومت پهلوی و خصوصا واقعه مسجدگوهرشاد در داخل ایران و نیز ایستادگی او در مقابل ظلم و جور حاکم بر افغانستان آن زمان و فعالیت های او در  مصر وعراق، مثال زدنی است.

لاریجانی ضمن اشاره به اینکه برخی از خصوصیات علامه بهلول منحصر به فرد بود تصریح کرد: پرستاری و نگهداری از کودکان و بیماران در ایران و نیز افغانستان از جمله این خصوصیات بی نظیر اوست و مجموعه این ویژگی ها و سیر وسلوک ایشان، او را تبدیل به یک شخصیت برجسته جذاب کرده بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه علاقه مندی به تفکر اهل بیت در کشور ما، قوی است خاطر نشان کرد: مکتب ما مکتب زنده ای است و لذا باید در نظام اسلامی پایگاه روحانیت بعنوان یک پایگاه مستقل حفظ شود که البته شخصیت علامه بهلول در شکل گیری این پایگاه نقش بسزایی داشته است. از این رو به همه خصوصا جوانان توصیه میکنم کتاب خاطرات این عالم فرزانه را که به قلم خود ایشان است، حتما مطالعه کنند.

علی لاریجانی در بخش دوم سخنان خود به بحث مذاکرات هسته ای و وقایع اخیر اشاره ای داشت وگفت: پس از تقاضای آمریکایی ها مبنی بر درخواست مذاکرات با ایران و گذر زمان، شرایطی بوجود آمد که نهایتا با نامه کتبی آقای اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا، موضوع هسته ای ایران به رسمیت شناخته شد و پس از مدتی به توافقی رسیدیم که با این توافق فضای حاکم بر آن زمان که همه از جمله روسیه وچین، علیه ایران قطعنامه امضا میکردند، شکسته شد و شرایط به سمت عادی شدن پیش رفت.

وی با اشاره به تغییر شرایط اقتصادی کشور پس از این تفاهم افزود : وضعیت به هم پیوسته آن زمان علیه ایران با این توافق شکسته شد و امروز می بینینم برخی از این کشورها از جمله چین و روسیه با ایران همراه شده اند و نمونه بارز آن میتوان به حضور فعالانه در کنار ایران علیه تروریست ها خصوصا در عراق و سوریه اشاره کرد.

لاریجانی با تأکید بر رفتارهای موزیانه اسرائیل، آمریکا و برخی کشورهای منطقه علیه ایران تصریح کرد: آنها در ابتدا خواستند وانمود کنند که این توافق صرفا به نفع ایران بوده است و به این بهانه خواستار بهم زدن آن شدند در حالیکه خودشان هم میدانستند این یک تفاهم بین المللی است و لذا نمیتوانند آن را نادیده بگیرند چراکه در این صورت سایر کشورهای جهان نیز بواسطه این اقدام، مقابل آنان خواهند ایستاد.

وی ضمن برشمردن ایران بعنوان یک قدرت بزرگ منطقه و زنده بودن جریان و تفکر انقلاب اسلامی ایران در سراسر جهان افزود: مصوبه اخیر سنای آمریکا و تحریم ایران و روسیه که امروز نقش مهمی در منطقه دارند، به هیچ وجه به نفعشان نیست و البته ایران نیز آمادگی کامل برای اقدامات متقابل را دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکیدبر اینکه هدف آمریکایی ها خصوصا رئیس جمهور آن، مطرح کردن خودشان است، افزود: این مصوبه جدید سنا درواقع همان تحریم های گذشته بود که به صورت قانون درآوردند و این رفتارها امروز در بین همه سیاست مداران دنیا، دیگر پذیرفتنی نیست.

علی لاریجانی در پایان ضمن اطمینان بخشی به مردم در مورد اتفاقات اخیر تصریح کرد: قصد آنان از این اقدامات ایجاد اضطراب و ایران هراسی و جلوگیری از سرمایه گذاری خارجی در ایران است و با توجه به اوضاع بوجود آمده از سیاستمداران، احزاب و گروهها میخواهم تا این شرایط را درک کنند و بعضا وقتشان را به جای ایجاد نفاق و اقدامات ایذایی در کشور، در خدمت به مردم و کشور صرف کنند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۵/۰۵ - ۲۱:۲۷

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100