در مراسم تودیع و معارفه شهردار گناباد:

آیین تکریم و معارفه شهردار گناباد با حضور مهندس علوی مقدم مدیرکل دفتر شهری و امور شوراهای استانداری خراسان رضوی،مسئولین شهرستان و جمعی از خیرین و مردم گناباد، امروز در محل سالن چمران دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردید.

به گزارش ندای گناباد مجتبی علوی مقدم روز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه شهردار گناباد بیان داشت: شهرداری نهادی است که از ابتدای حیات تا ممات انسانها درگیر خدمت رسانی هستند لذا میتوانند با ایجاد اشتغال، فضای فرهنگی و تفریحی مناسب برای مردم به خصوص جوانان، به کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه کمک کنند.

وی ادامه داد: مدیران شهرداری و شوراها با به خدمت گرفتن جوانان و استفاده از ظرفیت و استعداد آنان در فعالیتهای هدایت شده، می توانند علاوه بر ایجاد مشارکت پایدار مردم، آسیب های اجتماعی را کاهش دهند.

علوی مقدم ضمن اشاره به ظرفیت های گردشگری و جذب گردشگر داخلی و خارجی گناباد از جمله قنات جهانی قصبه اظهارداشت: باید از این فرصت برای ایجاد درآمد و توسعه و رونق اقتصادی منطقه بهره گرفت.

وی توجه به نمادهای ایرانی و اسلامی در شهرسازی را ضروری دانست و افزود: توزیع عادلانه خدمات و امکانات از نشانه های مدیریت اسلامی است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی با اشاره به تاکید دولت بر تهیه برنامه راهبردی شهرها گفت: ۷۳ شهرداری استان باید برنامه های راهبردی خود را تا پایان امسال در اختیار شوراها قرار دهند و ابلاغ اعتبار از سال آینده فقط در قالب برنامه راهبردی انجام می شود.


فرماندار گناباد نیز در این نشست گفت: با توجه به گستره وسیع خدمات شهرداری ها، باید از دانش و امکانات روز برای سهولت در خدمت رسانی به مردم بهره گرفت.

محمدعلی نبی پور، گستره جغرافیایی وسیع و پراکندگی جمعیت گناباد را از مشکلات خدمت رسانی در این شهر دانست و گفت: این پراکندگی مشکلاتی را برای شهرداری و مردم در جمع آوری زباله و نظافت معابر ایجاد کرده است.

وی شبکه حمل و نقل را از دیگر مشکلات گناباد دانست و افزود: نوسازی شبکه حمل و نقل و استفاده از حمل و نقل الکترونیکی ضروری است.

فرماندار گناباد لزوم ارائه خدمات متناسب با رشد بخش های گردشگری توسط شهرداری را یادآور شد و افزود: شهرداری گناباد به عنوان شهر مقصد گردشگری باید امکانات لازم برای حضور گردشگران فراهم کند.

نبی پور با اشاره به معضل حاشیه نشینی در چند منطقه گناباد خواستار تعیین تکلیف و رسیدگی به این معضل شد.

در پایان این آیین عباس علایی کاخکی به عنوان شهردار جدید گناباد معرفی و از خدمات علی تقوی، شهردار قبلی و مهران حسین زاده سرپرست شهرداری گناباد تقدیر شد.

 

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۸/۲۹ - ۲۲:۵۴

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100