امام جمعه موقت مشهد:

امام جمعه موقت مشهد گفت: مبارزه با آمریکا کوتاه مدت و تمام شدنی نیست چراکه هدفش محو اسلام می باشد لذا با آمریکا نمی توان مذاکره و گفت وگو کرد و باید همواره با آن مبارزه کرد.

به گزارش ندای گناباد، حجت الاسلام محمدباقر فرزانه عصر امروز در مراسم تکریم و نکوداشت حجت الاسلام محمد مدنی ملقب به ناشر الاسلام گناباد که در محل مصلی امام خمینی (ره) گناباد برگزار شد، گفت: تشیع در طول تاریخ خود بر دو پایه عدالت خواهی و شهادت استوار بوده است و این دو عامل سبب ماندگاری تشیع و عدم از بین رفتن این مکتب شده است.

وی اظهار کرد: در مکتب تشیع، شهادت و جهاد تمام شدنی نیست و بر همین راستا شروع تشیع در ایران اسلامی در سال ۱۳۴۲ با شهادت طلبی بوده و امروز نیز همچنان بر پایه جهاد و شهادت طلبی است و هرچه از تاریخ تشیع سپری می شود همواره این دو اصل عمیق تر و گسترده تر می شود.

حجت الاسلام فرزانه به ۸ کار عمده علمای تشیع اشاره و تصریح کرد: یکی از اقداماتی که علمای تشیع بر آن تاکید دارند، زندگی براساس سیره زندگانی انبیاء و اولیاء می باشد و در همین راستا حجت الاسلام مدنی علی رغم اینکه بیشترین پول مردم مربوط به مسائل دینی را در اختیار داشت؛ به دنیا بی اعتنا بود و از اموال در اختیار برای خود چیزی بر نداشت.

امام جمعه موقت مشهد به تاریخ شکل گیری انقلاب اسلامی توسط امام راحل اشاره و خاطرنشان کرد: امام راحل به عنوان موسس انقلاب اسلامی برای باقی ماندن این انقلاب چند هدف و آرمان و ارزش داشت و لذا شرط بقای انقلاب پایبندی به این اهداف امام است.

حجت الاسلام فرزانه ادامه داد: فرد انقلابی کسی است که این اهداف و ارزش های امام را فهمید و بر اساس آن زندگی کرد.

وی یکی از مهترین اهداف انقلاب اسلامی را مبارزه با استکبار جهانی برشمرد و اذعان کرد: مبارزه با آمریکا کوتاه مدت و تمام شدنی نیست چراکه هدفش محو اسلام می باشد لذا با آمریکا نمی توان مذاکره و گفت وگو کرد و باید همواره با آن مبارزه کرد.

حجت الاسلام فرزانه یکی دیگر از اهداف امام خمینی(ره) برای ماندگاری انقلاب اسلامی را تاکید بر حفظ اصول دینی، شرعی و فقهی دانست و افزود: انقلاب اسلامی بدون توجه به دین، شرع و فقه نمی تواند پایدار بماند لذا اگر نظام ساقط شود؛ فقه و دین نیز از بین می رود.

وی ادامه داد: اهداف و آرمان های امام راحل درخصوص انقلاب اسلامی با با توجه به حق بودن آن اهداف و وجود ملت بصیر و مومن و متحد و وجود حکومت جمهوری اسلامی ایران محقق می شود.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب امام جمعه گناباد نیز در ابتدای این مراسم گفت: یکی از مهمترین خدمات حجت الاسلام مدنی مبارزه با فرقه انحرافی تصوف بود چراکه اگر این مبارزات وجود نداشت عده ای زیاد از مردم فریب ظواهر آنان را می خوردند اما افشاگری های حجت الاسلام مدنی باعث شد علی رغم اینکه گناباد خاستگاه فرقه تصوف بود، اما عده ای اندک به این فرقه گرایش یابند.

حجت الاسلام محمد مدنی ملقب به ناشر الاسلام گنابادی درسال ۱۳۱۰ هجری شمسی در روستای خیبری گناباد متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی خود را نزد پدرش حاج شیخ ذبیح الله مدنی گذراند و در سال ۱۳۲۴ برای ادامه تحصیل به مشهد مقدس مهاجرت کرد.

ناشر الاسلام گنابادی بعد از فراگیری علوم، در سال ۱۳۳۷ به روستای خیبری بازگشت و با بدعت های موجود مبارزه ای روشنفکرانه آغاز کرد و با سخنان و تالیف کتب به بیداری مردم شریف همت گمارد و نقش بسزایی در خیزش انقلابی مردم گناباد علیه طاغوت را بر عهده داشت. وی همچنین تلاش فراوانی برای حل مشکلات مردم داشت.

از خصوصیات بارز حجت الاسلام مدنی ساده زیستی، خدمتگذاری مخلصانه برای مردم، روشنگری و مبارزه با بدعت های نادرست و انحرافات عقیدتی، مسئولیت پذیری و دلسوزی و گره گشایی از کار مردم، سخت کوشی و خستگی ناپذیری، صداقت در کلام و شجاعت را می توان نام برد.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۲۰:۲۰

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100