معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور :

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: ما می توانیم از ظرفیت های بالقوه درونی روستاها برای توسعه همه جانبه استفاده کنیم به شرط آنکه واژه های «نمیشود» و «نمیتوانیم» را از ذهن خویش حذف کنیم.

به گزارش ندای گناباد، سعیدرضا جندقیان که امشب درنشست مشترک دهیاران شهرستان گناباد سخن می گفت، افزود: دهیاری یکی از مصادیق مجاهد فی سبیل ا… است و از ابتدای آغاز به کار دهیاری ها در سال۸۲ تا پایان سال۹۵ ، مبلغ ده هزار و چهارصد میلیارد تومان به دهیاری های سراسر کشور تزریق شده که بالغ بر ۷۲درصد از واریز این مبلغ در این دولت اتفاق افتاده است.

 

وی ادامه داد: متاسفانه با وجود تزریق بودجه به دهیاری ها،آنچنانکه باید توسعه ای در کار حاصل نشده است چراکه در توسعه اقتصادی بویژه بحث اشتغال،توسعه اجتماعی فرهنگی بویژه سبک زندگی،توسعه سیاسی بویژه روش شناسی برای توسعه سیاسی و توسعه هایی از این قبیل آنچنان که باید مشارکت مردم مشهود و مؤثر نبوده است.

 

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بیان اینکه توسعه روستاها باید از خود روستاها شروع شود ، افزود : ما می توانیم از ظرفیت های بالقوه درونی روستاها برای توسعه همه جانبه استفاده کنیم به شرط آنکه واژه های «نمیشود» و «نمیتوانیم» را از ذهن خویش حذف کنیم.

 

جندقیان در ادامه افزود: امروز این یک واقعیت است که اگر یک تفکر قوی در ذهن انسان وجود داشته باشد اما با گذر زمان آن را تغییر ندهد، در واقع این انسان مرده است، از این رو  برای رسیدن به توسعه پایدار در روستاها اول باید تفکر مردم روستاها عوض شود تا به اهداف توسعه پایدار دست یابیم.

 

وی ضمن ابراز تأسف از اینکه تا کنون هیچ طرح کارشناسی جهت توسعه روستاها از سوی دهیاری های کشور به دست ما نرسیده است،خاطرنشان کرد: شورا‌ها و دهیاران باید برای توسعه روستاها گام برداشته و در ایده‌پردازی خلاقیت داشته باشند و همچنین در درون روستا برای محورهای توسعه باید با تدبیر مناسب، عمل و تلاش کنند؛ لذا نباید همیشه منتظر ایده مدیران بود،خودتان خلاقیت به خرج دهید و ابتکار عمل داشته باشید.

 

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در پایان خطاب به دهیاران اظهار داشت: براساس برنامه، وزارت کشور از روستائیانی که برای توسعه روستاها برنامه ارائه کنند، حمایت می کند و خدماتی شامل هماهنگی، صدور مجوز، تسهیلات، جلب مشارکت بخش خصوصی و مشارکت مردمی را در این زمینه را انجام می دهد.

 

 

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۱۷ - ۲۱:۴۸

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100