معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خراسان‌رضوی خبر داد:

معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خراسان‌رضوی گفت: از خردادماه ۹۵ تاکنون شاهد کاهش ۳ و نیم درصدی طلاق در خراسان‌رضوی علیرغم رشد ۴درصدی آن در کل کشور بودیم .

به گزارش ندای گناباد، دکتر غلامحسین حقدادی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره بهزیستی گناباد در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: بهزیستی بر پایه اعتماد عمومی کار می‌کند و اگر کمک‌های مردمی و مراکز غیر دولتی و سایر مسئولین و اصحاب رسانه نباشد، این سازمان کاری را از پیش نمی‌برد.

 

حقدادی با بیان اینکه گناباد از معدود شهرهایی است که شناسنامه آسیب‌های اجتماعی را در دست تدوین دارد، اظهار کرد: امیدواریم این کار خیری که آغاز شده با کمک مسئولین و دانشگاه‌های این شهرستان هرچه زودتر به سرانجام برسد.

 

معاون امور اجتماعی  اداره‌کل بهزیستی خراسان‌رضوی بیان داشت: گناباد، در حوزه آسیب‌های اجتماعی یکی از موفق‌ترین شهرستان‌های استان بوده و در ۱۶ماه گذشته بیشترین میزان کاهش طلاق ناشی از مشاوره در استان را از آن خود کرده است.

 

وی افزود: از خردادماه سال ۹۵ طرح کاهش طلاق در مشهد و از دی ماه سال گذشته نیز در شهرستان‌های گناباد، تربت حیدریه، نیشابور، سبزوار، کاشمر و قوچان آغاز شد و از ماه گذشته نیز در تمام شهرستان‌های استان کلید خورده است.

 

 حقدادی ضمن اشاره به خروج بالغ بر۴۰۰۰ زوج جوان از چرخه طلاق در سطح استان خراسان رضوی تصریح کرد: حدود ۲۵۰۰زوج از طریق مشاوره و مابقی نیز در طی روند طلاق از این مسیر خارج شده اند که این امر باعث شده، براساس آمار ثبت احوال، طلاق در خراسان‌رضوی کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد و در کل استان ۳ و نیم درصد و در مشهد نیز ۸ درصد کاهش پیدا کند.

 

معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: هم اکنون با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای اجتماعی کشور، این طرح در ۱۱ استان آغاز شده که خوشبختانه با موافقت قوه قضائیه نیز مواجه شده است.

 

وی افزود: این طرح علاوه بر اینکه طلاق را کاهش می‌دهد به دلیل مشاوره‌هایی که انجام می‌شود، آسیب‌های ناشی از طلاق را نیز کاهش می‌دهد و هم اکنون نیز با مشارکت ۸۰ مرکز خصوصی در سطح استان با حضور روانشناسان، مددکاران، مشاوران مذهبی و حقوقی این کار انجام می‌شود.

 

حقدادی در خصوص اقدامات بعد از سازش نیز گفت: زوج هایی که سازش می‌کنند در صورت درخواست ادامه روند مشاوره، برای ایشان یارانه مشاوره برقرار می‌شود و و همچنین از سال آینده برنامه‌های مفصل وویژه ای برای زوجین در مراحل قبل از ازدواج، بعد از ازدواج و به‌ویژه پنج سال اول زندگی که احتمال بوجود آمدن مشکل بیشتر است، دردست اقدام داریم.

 

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۹:۲۵

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100