مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان خراسان‌ رضوی:

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی گفت:شهرستان گناباد به لحاظ فرهنگی یکی از شهرستان‌های ممتاز استان است و یکی از مصادیق جدی قنات،قنوت و قناعت میباشد.

به گزارش ندای گناباد، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان ظهر امروز در دیدار با فرماندار گناباد اظهار داشت: شهرستان گناباد به لحاظ فرهنگی یکی از شهرستان‌های ممتاز استان است و یکی از مصادیق جدی قنات،قنوت و قناعت میباشد.

وی ادامه داد: در تندیس فرهنگی خراسان‌رضوی گناباد در جایگاه والایی است و مسئولان باید قدر این نعمت را بدانند. تاکنون گره کور فرهنگی از گناباد گزارش نشده و برنامه‌های خوبی در حال اجرا است که ثمرات آن را مردم به‌زودی خواهند دید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌رضوی گفت: قول مساعد برای تکمیل مدرسه معارف اسلامی گناباد از محل اعتبارات بنیاد برکت داده شده بود که ما در سازمان دیگر پیگیری نکردیم ولی متاسفانه این اعتبارات تخصیص نیافت و پروژه پیشرفتی نداشته است.

وی بیان کرد: امروز در بازدیدی که از این پروژه صورت گرفت مبلغی از محل سازمان تخصیص یافت و امیدواریم با پیگیری‌های جدی و کمک خیران این پروژه تکمیل شود.

لطفیان تاکید کرد: مدارس معارف اسلامی یک بنیان قوی در جهت تربیت فرزندان هستند و اگر این مدارس به سامان درستی برسد شاهد ایجاد یک کار ماندگار و همیشگی در منطقه خواهیم بود.

فرماندار گناباد نیز در این دیدار اظهار داشت: گناباد از نظر فرهنگی شهری است که دارای مردمی معتقد و علاقه‌مند به مراسم‌های مذهبی با اشتیاقی خاص است.

محمدعلی نبی‌پور تصریح کرد: نماد دین‌داری و اعتقاد به اهل‌بیت مردم گناباد را می‌تواند در شرکت آن‌ها در نماز جمعه‌های هر هفته دید به شکلی که نماز جمعه مردم گنایاد یکی از نمازجمعه‌های برتر استان است.

وی با اشاره به صحبت‌های مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌رضوی در زمینه مدارس معارف اسلامی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم این مدارس می‌تواند در رشد فضای فرهنگی شهرستان تاثیر گذار باشد و سعی خواهیم کرد با کمک خیران و کمک‌های دولتی این پروژه را تکمیل کنیم.

نبی‌پور اظهار داشت: وضعیت فعلی این مدرسه مورد رضایت ما نیست و متاسفانه از محل اعتبارت تملک دارایی چیزی به آن تخصیص نیافته و شرایط آن در شان دانش‌آموزان نیست.

فرماندار گناباد گفت: حضور روحانیت در روستاها سبب شده با همکاری خوبی دهیاران فضای رشد و توسعه در آن به سرعت حرکت کند و شاهد ارتقاع فضای فرهنگی روستاها هستیم.

انتهای پیام/

 

 

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۵/۱۶ - ۲۱:۱۶

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100