یادداشت مدیرمسئول/

نهم دی‌ماه ۱۳۸۸ نقطه عطفی در تحولات انقلاب اسلامی ایران بود و باید هرساله تکریم و بزرگداشت این روز در اقصی نقاط کشور برگزار شود چراکه روز نهم دی‌ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت محسوب می‌شود.

به گزارش ندای گناباد، یکی از بارزترین تهدیدها علیه انقلاب اسلامی نفوذ استکبار جهانی در بدنه انقلاب و تشکیل پایگاه اجتماعی در بین مردم، مسئولان و دولتمردان است و دشمن برای تغییر، براندازی و تخریب انقلاب راه‌ها و شیوه‌های مختلفی دارد.

نفوذ استکبار جهانی در جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس و قبل از آن در حوزه جنگ سخت صورت گرفت اما بعدازآن دوران و ناتوانی‌شان در رویارویی مستقیم با ایران اسلامی آن‌ها از حوزه جنگ نرم و از طریق استحاله فرهنگی، شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی و جنگ نرم و یا جنگ خاموش نفوذ در قلب و ذهن مردم برای ایجاد تغییر در رفتار، ارزش، باور و اعتقاد آنان رسوخ کردند.

در همین راستا سردمداران استکبار جهانی به‌ویژه آمریکای جنایتکار و رژیم غاصب صهیونیستی به همراه تعدادی از سران کشورهای جیره‌خوار و دست‌نشانده عربی و برخی از خودفروختگان داخلی با راه‌اندازی فتنه ۸۸ به دنبال بی‌ثبات‌سازی نظام جمهوری اسلامی و تغییر حاکمیت بودند و در این راه از هیچ اقدامی فروگذار نکردند و نتیجه شیرین حضور ۴۰ میلیونی مردم در انتخابات سال ۸۸ با فتنه‌انگیزی دشمنان داخلی و خارجی آن‌قدر تلخ شد که تا ابد فراموش نمی‌شود.

یکی از موضوعاتی که بعد از روی دادن فتنه ۸۸ بارها از سوی رهبر معظم انقلاب بیان شد، موضع‌گیری خواص در این خصوص بود چراکه اگر خواص یک جامعه به انحراف کشیده شوند و نتوانند در مواقع حساس بین حق و باطل انتخاب درستی نمایند قطعاً کار آن جامع به‌جایی کشیده می‌شود که یا همچون حضرت علی(ع) عزل می‌شود و یا همانند امام حسین(ع) به مسلخ کربلا برده می‌شود.

در تاریخ انقلاب اسلامی نیز خواصی بودند که در آزمون تشخیص حق و باطل شکست خوردند و فتنه ۸۸ را به وجود آوردند و سکوت خواص در فتنه ۸۸ و آن مقطع حساس حکم شکست از آزمون حق و باطل را دارد لکن ملت با بصیرت ایران اسلامی و تابع ولایت‌فقیه در نهم دی‌ماه سال ۱۳۸۸ جلوه‌ای دیگر از جلوه‌های ولایت مداری و بصیرت خود را به استکبار جهانی نشان دادند و تبلیغات دشمن برای ایجاد شکاف بین مردم و نظام جمهوری اسلامی را به‌کلی از بین بردند.

فتنه ۸۸ آثار شومی برای انقلاب اسلامی داشت و حتی خیلی‌ها را نسبت به جامعه ایرانی و نظام اسلامی بدبین کرد اما با حرکت پرشور مردم در خلق حماسه ۹ دی امیدها به ایران اسلامی بازگشت و ناامیدی و یاس در دشمنان ایجاد و آنان برای همیشه فکر تسلط بر میهن اسلامی را از سر به دور کنند زیرا ملت ایران ثابت کردند که برای دفاع از نظام اسلامی و حفظ حرمت‌های انقلاب، با تمام وجود بر تعهد خود با امام راحل و مقام معظم رهبری پایبند هستند.

لذا نهم دی‌ماه ۱۳۸۸ نقطه عطفی در تحولات انقلاب اسلامی ایران بود و باید هرساله تکریم و بزرگداشت این روز در اقصی نقاط کشور برگزار شود چراکه روز نهم دی‌ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت محسوب می‌شود.

برگزاری باشکوه مراسم نهم دی‌ماه تلنگری برای آحاد جامعه هست که همواره آماده مقابله با فتنه‌های دشمنان را داشته باشند چراکه در فتنه ۸۸ و شرایطی که خواص راه خود را گم‌کرده بودند و مقام معظم رهبری تنها مانده بود، این مردم عادی بودند که با شور عظیمی که ایجاد کردند و با یک حرکت انقلابی و پرشور از خواص جلو افتاده و حماسه آفریدند و بار دیگر حمایت قاطع خود را از انقلاب و ولایت اعلام و تجدید بیعت کردند.

علی‌رغم اینکه فتنه ۸۸ با حماسه نهم دی ملت ایران به شکست مواجه شد اما برخی از مسئولان داخلی و حتی استکبار جهانی درصدد تطهیر سازی فتنه گران می‌باشند اما این افراد باید بدانند که عمل فتنه گران در سال ۸۸ ساختار شکنانه و عملشان توهین به خون شهدا و انقلاب بود و سرنوشت تلاش آن‌ها برای تطهیر سازی و رفع محدودیت و حصر فتنه گران همان سرنوشت فتنه گران است و مردم فهیم، شجاع و ولایت مدار ایران اعمال این‌گونه افراد را رصد می‌کنند و اجازه بازگشت کسانی که به استکبار دل‌سپرده‌اند را به صحنه سیاسی کشور نمی‌دهند.

پایان سخن اینکه عدم توجه به هشدارها و تذکرات مقام معظم رهبری و فقدان‌ سازوکارهای مقابله با نفاق درونی و نفوذ بیگانگان، نتیجه‌ای جز تکرار اشتباهات و خطای گذشتگان و ایجاد انحراف انقلاب از مسیر خود ندارد و علی‌رغم اینکه رهبری بارها و بارها اعلام فرمودند که آمریکا به‌هیچ‌عنوان قابل‌اعتماد و اطمینان نیست و هرگز به تعهدات خود عمل نخواهد کرد در خصوص برجام به این گفته رهبری بار دیگر عینیت بخشیده شد.

رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیر خود موضوع جهاد کبیر در مقوله‌های دشمن‌شناسی، حرکت با اخلاص و بصیرت، پایبندی بر اصول انقلاب، مقابله و عدم اعتماد به دشمن را بیان کردند لذا نیروهای مؤمن و انقلابی در جهت پیاده‌سازی این جهاد در جامعه باید تمامی تلاش خود را به کاربندند و به مسئولان کشور ثابت کنند برخی مواقع نیاز است به‌جای دیپلماسی لبخند از دیپلماسی مقتدرانه و عزتمندانه استفاده شود چراکه آتش فتنه علیه انقلاب اسلامی مانند آتش زیر خاکستر است و فتنه گران در گروه‌های مختلف همچنان درصدد ضربه زدن به انقلاب اسلامی می‌باشند.

هادی پوررضا بیلندی

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۰/۰۹ - ۹:۰۱

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100