استاندار خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی گفت: اقتصاد مقاومتی اقتصادی به دور از رانت و فساد می باشد و هدف از این اقتصاد  تنها افتتاح پروژه نیست بلکه هدف تغییر نگاه، همت و خودباروی می باشد و اگر این اهداف محقق شود می توان تمامی مشکلات را همراه با تدبیرو اتحاد و هم دلی برطرف کرد.

به گزارش ندای گناباد، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی ظهر امروز در مراسم پایانی افتتاح ۳ واحد صنعتی در گناباد که در محل شهرک صنعتی برگزار شد، گفت: اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی امری تکلیفی، قانونی و خواسته عمومی ملت ایران می باشد چراکه تولید، رفاه و اشتغال را همراه دارد و اگر این مهم در جامعه محقق نشود، جامعه دچار آسیب های درونی می شود.

وی اظهار کرد: علی رغم شرایط نامساعد اقتصادی از تابستان ۹۴ تا تابستان سال جاری ظرفیت اشتغال در خراسان رضوی ۱۲۱ هزار نفر بیش از مدت مشابه بوده است.

رشیدیان بابیان اینکه اقتصاد مقاومتی ایجاد گفتمانی مبتنی بر اصول و سیاست ها می باشد، اذعان کرد: هدف از اقتصاد مقاومتی تنها افتتاح پروژه نیست بلکه هدف تغییر نگاه، همت و خودباروی می باشد و اگر این اهداف محقق شود می توان تمامی مشکلات را همراه با تدبیرو اتحاد و هم دلی برطرف کرد.

استاندار خراسان رضوی اقتصاد مقاومتی را به دور از رانت و فساد عنوان و افزود: در اقتصاد مقاومتی هدف اتکا به جوانان بروند و خوش فکر ایرانی می باشد و باید براساس ظرفیت های علمی و ودرک صحیح و واقعیت های بازار اقدامات اقتصادی را انجام داد.

رشیدیان به افتتاخ دفتر گمرگ گناباد اشاره و افزود: خوشبختانه گناباد دومین شهرستان خراسان رضوی می باشد که دارای دفتر گمرک می باشد و با توجه به تجربه موفق در شهرستان نیشابور در این خصوص، امیدواریم این تجربه موفق در گناباد با وجود ۱۶۵ واحد صنعتی تکرار شود.

وی به افزایش ۹ درصدی صادرات در خراسان رضوی در ۹ ماهه نخست امسال اشاره و افزود: طی ۹ ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و ۵۴۰ میلیون دلار صادرات در خراسان رضوی انجام شده است.

سرویس ارزیابی گمرک و دفتر حمایت از سرمایه گذاران در گناباد ۲ اقدام در راستای رونق اقتصادی

محمد علی نبی پور فرماندار گناباد در ابتدای این مراسم گفت: یکی از اقدامات انجام شده در راستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در گناباد، رونق اقتصادی در واحدهای تولیدی می باشد که در این راستا ۱۱۱ جلسه بازدید و بازرسی در گناباد برگزار و ۶۲ طرح در سامانه بهینه یاب ثبت نام کرده و تاکنون ۱۳ طرح تسهیلات خود را دریافت کرده اند.

وی اظهار کرد: همچنین ۱۹ طرح در مرحله عقد قرارداد، ۱۸ طرح به بانک ارجاع داده شده و ۱۲ طرح نیز به علت میزان سود تسهیلات صرف نظر کرده اند.

نبی پور با بیان اینکه برای تسهیل اقدامات در حوزه اقتصادی زیرساخت های در گناباد آماده شده است، اذعان کرد: با توجه به حجم بالای صادرات محصولات تولیدی گناباد، سرویس ارزیابی گمرک در گناباد راه اندازی شد.

وی ادامه داد: همچنین دفتر حمایت از سرمایه گذاران برای رفع مشکلات آنان راه اندازی شده است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۴:۰۵

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100