استاندار خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگاران:

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه گناباد در نقطه جنوبی استان قرار دارد و شهری دانشگاهی و صنعتی می‌باشد، فرودگاه گناباد ظرفیت بسیار مناسبی می‌تواند برای توسعه این شهرستان ایجاد کند.

به گزارش ندای گناباد، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی عصر امروز در پایان سفر خود به گناباد و در جمع خبرنگاران گفت: علی رغم اینکه استان خراسان رضوی و تهران از لحاظ نسبت جمعیت و امکانات با یکدیگر قابل مقایسه نیستند، اما استان خراسان رضوی بعد از تهران دومین استان کشور از لحاظ تولید شغل است.

 

وی اظهار کرد: طی یک سال گذشته ۱۲۱ هزار نفر در استان به همت تولید کنندگان و همراهی دانشگاهیان، مردم و دستگاه های ذی ربط صاحب شغل شده اند.

 

رشیدیان با بیان اینکه گناباد شهرستانی پر ظرفیت از لحاظ کشاورزی، معدنی و صنعتی است، اذعان کرد: یکی از مشکلاتی که برای گناباد در راستای اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی وجود داشت، ظرفیت گمرک برای صادرات بود چراکه خیلی از واحدهای تولیدی و معدنی شهرستان ظرفیت خوبی برای صادرات داشتند که با ایجاد و راه اندازی دفتر گمرک در گناباد امیدواریم این شهرستان در رسیدن نقش و جایگاه خودش به صادرات استان و کشور قدم بردارد.

 

استاندار خراسان رضوی یکی از ظرفیت های گناباد را فرودگاه دانست و اذعان کرد: براساس صحبت های انجام شده با وزیر راه و شهرسازی امیدواریم بتوان از تسهیلات مربوط به اوراق و اسناد، برای فعال تر شدن و سرعت بخشیدن به بهره برداری فرودگاه گناباد اقدامی انجام شود.

 

رشیدیان ادامه داد: با توجه به اینکه گناباد در نقطه جنوبی استان قرار دارد و شهری دانشگاهی و صنعتی می باشد، فرودگاه گناباد ظرفیت بسیار مناسبی می تواند برای توسعه این شهرستان ایجاد کند.

 

وی درخصوص حمایت از کشاورزان و جبران خسارات وارد شده بر اثر سرمای هوا گفت: در خصوص جبران خسارت کشاورزان تلاش های خوبی با جهاد کشاورزی، بیمه و بانک در حال انجام است تا بخشی از خسارات وارد شده به کشاورزان رفع شود تا مردم با این حمایت به ظرفیت تولید بالاتری حتی قبل از سرمازدگی دست یابند.

 

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مشهد مقدس در سال ۲۰۱۷ به عنوان پایتخت معنوی جهان اسلام معرفی شده است، اذعان کرد: یکی از اهدافی که در راستای معرفی مشهد به عنوان پایتخت معنوی جهان اسلام مطرح است، افزایش ۳۰ درصدی گردشگری حلال و توسعه گردشگری از مشهد مقدس به ظرفیت های گردشگری تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان خراسان رضوی است.

 

رشیدیان ادامه داد: یکی از ظرفیت های مهم گردشگری در استان، قنات قصبه گناباد می باشد که نشان دهنده عمق ظرفیت مهندسی و همت و تلاش اجداد بزرگ مردم می باشد.

 

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۶:۳۲

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


ارسال خبر
Ersale-
Khabar

photo_2016-11-14_08-26-59
b00000106
ad100