اطلاعیه شورای نظارت درباره مستند «قائم‌مقام»

اطلاعیه شورای نظارت درباره مستند «قائم‌مقام»

به گزارش ایسنا، مستند «قائم مقام» اردیبهشت ۹۷ در قالب برنامه «به اضافه مستند» از تلویزیون پخش شد. این مستند پیش از این در سال ۹۶ در اصفهان مورد نقد و بررسی قرار گرفته بود.

شبکه مستند در توضیح مستند «قائم مقام» آورده است:


"مستند «قائم‌مقام» روایتی بدون سانسور از زندگی آیت‌الله حسینعلی منتظری از شخصیت‌های تاثیرگذار تاریخ انقلاب است. این مستند ۱۰۰ دقیقه‌ای که ساخته‌ سید محمد علی صدری‌نیا است، با محوریت قرار دادن فراز و نشیب‌های زندگی آیت‌الله منتظری که در دورانی به عنوان قائم مقام رهبری معرفی شده بود، تلاش دارد تا روایتی صریح و شفاف از این شخصیت جنجالی به دست دهد و حرف‌های ناگفته را به تصویر بکشد."


اما پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نظارت بر سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران درباره مستند قائم مقام اطلاعیه‌ای به شرح ذیل صادر کرد:


«نظر به انتشار ادعاهای مختلف در فضای مجازی درباره ورود شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما به موضوع پخش مستند قائم مقام؛ بدین‌وسیله هرگونه مصوبه شورای نظارت در این خصوص تکذیب می‌شود.


در این فیلم، روایتی از مبارزات پیش از انقلاب تا فوت ایشان روایت شده است و برای اولین بار به طور تفصیلی به فراز و فرود وی در نظام سیاسی ایران پرداخته است. دوران قائم مقامی آیت الله منتظری و سال‌های پس از عزل او، از مقاطعی است که به دلیل حساسیت های سیاسی فراوان کمتر به آن پرداخته شده است.»


انتهای پیام


منبع خبر : isna.ir