اعلام همبستگی «حزب‌الله» و «بدر» عراق با ایران در برابر تحریم‌های آمریکا

اعلام همبستگی «حزب‌الله» و «بدر» عراق با ایران در برابر تحریم‌های آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، گردان‌های حزب‌الله عراق در بیانیه‌ای ضمن اعلام همبستگی با مردم و دولت ایران در برابر تحریم‌های آمریکا، این گونه اقدام‌ها را ظالمانه خواند.


حزب‌الله شامگاه چهارشنبه تأکید کرد که هنگامی که گروه تروریستی داعش مناطق گسترده‌ای از عراق را به اشغال خود درآورد، ایران در کنار این کشور ایستاد.


حزب‌الله عراق تصریح کرد که تحریم‌های ضدی ایرانی آمریکا بیانگر آن است که لابی صهیونیستی و دلارهای سعودی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا را کنترل می‌کند.


در این بیانیه تأکید شده است: «توده‌های مردم وفادار عراق در یک صف در کنار برادران خود در ایران می‌ایستند و از آن‌ها حمایت می‌کند».


سازمان بدر عراق به رهبری «هادی العامری»، نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران در تضاد با همه قوانین و مقررات بین‌المللی است.


«نوری المالکی»، رئیس ائتلاف دولت قانون عراق نیز در واکنش‌ به تحریم‌ها آمریکا علیه ایران، این تحریم‌ها را محکوم کرد و گفت که این کونه اقدامات «نقض آشکار» قوانین بین‌المللی است.


او همچنین از دولت عراق خواست با این تحریم‌ها همراهی نکند. المالکی همچنین از کشورهای دیگر و سازمان‌های حقوق بشری خواست اقدامات تنبیهی آمریکا علیه ایران را متوقف کند.


فؤاد معصوم، رئیس جمهوری عراق نیز دیروز (سه‌شنبه) در این ارتباط گفت که بغداد با تحریم‌های آمریکا همراهی نخواهد کرد.


منبع خبر : snn.ir