تور آماده سازي پيش فصل؛ برد منچستريونايتد مقابل رئال مادريد/ شکست سنگين بارسلونا برابر رم/ پيروزي تاتنهام مقابل ميلان

تور آماده سازي پيش فصل؛ برد منچستريونايتد مقابل رئال مادريد/ شکست سنگين بارسلونا برابر رم/ پيروزي تاتنهام مقابل ميلان

تور آماده سازي پيش فصل؛ برد منچستريونايتد مقابل رئال مادريد/ شکست سنگين بارسلونا برابر رم/ پيروزي تاتنهام مقابل ميلان
خبرگزاري آريا- تيم هاي مطرح اروپا در تور پيش فصل به دنبال آماده سازي براي فصلي سخت و فشرده هستند.به گزارش سرويس ورزشي آريا، منچستريونايتد در ديداري از سري رقابت هاي اينترنشنال چمپيونزکاپ موفق شد با نتيجه 2-1 رئال مادريد را شکست بدهد. شاگردان ژوزه مورينيو که در اين رقابت ها نتايج ضعيفي کسب کرده بودند، در ديدار امروز عملکرد بهتري داشتند و توانستند با گل هاي الکسيس سانچس و آندر هررا به پيروزي برسند.منچستريونايتد بازي را بهتر آغاز کرد و تنها 5 دقيقه از بازي سپري شده بود که الکسيس سانچس با يک پاس دقيق، خوان ماتا را در موقعيت گلزني قرار داد اما حضور به موقع کيکو کاسيا، مانع باز شدن دروازه رئال شد. سه دقيقه بعد نوبت رئالي ها بود که اولين موقعيت جدي شان را روي دروازه منچستريونايتد ايجاد کنند اما کريم بنزما نتوانست ارسال اودريوسولا را تبديل به گل کند. حملات دو تيم ادامه داشت تا اينکه در دقيقه 18، منچستريونايتد به گل رسيد. نفوذ عالي متيو دارميان و پاس رو عقب او براي الکسيس سانچس، با ضربه ستاره شيليايي تبديل به گل اول بازي شد.بعد از اين گل رئالي ها پيش کشيدند و يکي دو موقعيت خطرناک روي دروازه يونايتد ايجاد کردند اما اين منچستريونايتد بود که در دقيقه 24 توانست به گل دوم برسد. روي ارسال خوب ماتا و ضربه سر الکسيس، اين آندر هررا بود که در موقعيت گلزني قرار گرفت و با يک ضربه دقيق، کاسيا را مغلوب کرد. رئالي ها که چيزي براي از دست دادن نداشتند، در دقايق پاياني نيمه اول پيش کشيدند و موقعيت هاي خوبي روي دروازه حريف ايجاد کردند تا اينکه در وقت هاي تلف شده نيمه اول به گل رسيدند. حرکت خوب تئو هرناندس از سمت چپ و ارسال او به مقابل دروازه يونايتد، با فرصت طلبي بنزما همراه شد و اين مهاجم فرانسوي دروازه داويد دخيا را باز کرد تا نيمه اول با نتيجه 2-1 به پايان برسد.در آغاز نيمه دوم رئالي ها چهار تعويض داشتند و اين تغييرات باعث شد تا کمي بر بازي مسلط شوند. در ادامه خولن لوپتگي در اواسط نيمه، 3 تعويض ديگر هم انجام داد اما علي رغم اين تعييرات، تلاش رئالي ها براي رسيدن به گل تساوي ثمري نداشت. حضور ايسکو و توني کروس در زمين در دقايق پاياني، فشار حملات رئال را بيشتر کرد اما نتوانست به باز شدن قفل دروازه منچستريونايتد منجر شود و در نهايت بازي با برتري 2-1 منچستريونايتد به پايان رسيد.

- در يک ديدار جذاب و پر گل، رم در حالي که دو بار از بارسلونا عقب افتاده بود، نهايتا کامبک زد و به پيروزي چهار بر دو رسيد. مالکوم که جنجال‌هاي زيادي هم بين دو باشگاه سبب شده بود، از جمله گلزنان اين بازي بود. در حالي که تمرکزها بر روي مالکوم، خريد جديد بارسا بود که از آ.اس رم هايجک شده بود، ستاره برزيلي 40 ميليون يورويي موفق شد اولين گلش را در اين ديدار براي بارسا به ثمر برساند. او که در طول نقل و انتقالات، آماده پرواز به رم براي نهايي کردن انتقالش به اين تيم بود، ناگهان با بارسا به توافق رسيد و راهي بارسلونا شد و به جمع آبي اناري ها پيوست. اما او خيلي زود با تيمي که آن را دور زده بود روبرو شد. در ابتداي بازي، رافينيا که اخيرا با پايان دوران قرضي اش در اينتر به بارسا برگشته، موفق شد گل اول تيمش را به ثمر برساند. برتري از آن بارسا بود ولي در دقيقه 35  بود که استفان ال شعراوي، موفق شد گل بارسا را جبران کرده و کار را به تساوي بکشاند. بازي تا پايان نيمه اول پاياپاي پيش رفت. اما در شروع نيمه دوم، اين بارسا بود که تغييراتي در ترکيب خود ايجاد کرد و 6 بازيکن جوان و تازه نفس را راهي زمين کرد. در همين حين بود که آبي اناري ها توانستند توسط ستاره جديد خود به گل برتري برسند. مدافعان رم از مالکوم غيبت کردند و او روي تير دوم، فضاي خوبي پيدا کرده بود و توانست دروازه حريف را باز کند و دوباره تيمش را پيش بيندازد. با پيش افتادن بارسا در همان ابتداي نيمه دوم، رم تلاش خود را براي به تساوي کشاندن بازي آغاز کرد. شاگردان دي فرانچسکو پس از انجام تعويض ها، جان تازه اي گرفتند و شرايط را به نفع خود رقم زدند. در نهايت تلاش‌هاي آنها در اواخر نيمه جواب داد و گرگ‌ها با راه انداختن طوفاني 8 دقيقه اي ، همه چيز را عوض کردند. در ابتدا در دقيقه 78، الساندرو فلورنزي گل تساوي بخش را به ثمر رساند. اما طولي نکشيد که کريستانته در دقيقه 83، با يک شوت زميني رم را پيش انداخت و در نهايت در دقيقه 85 با اعلام پنالتي به نفع رم، ديگو پروتي گل چهارم را زد تا رم بار ديگر با نتيجه اي درخشان بارسا را شکست دهد.  آنها در چمپيونزليگ امسال نيز با حذف بارسا به نيمه نهايي رسيدند و حالا در فاصله کمتر از چند ماه، بار ديگر خاطره شکست تلخ يک چهارم نهايي را براي آبي اناري ها زنده کردند.

- دو تيم ميلان و تاتنهام در چارچوب رقابت هاي اينترنشنال چمپيونز کاپ در ورزشگاه يو اس بانک مينياپوليس به مصاف هم رفتند. کالابريا و دوناروما در نيمه دوم با پاس هاي اشتباه خود چند بار مهاجمان تاتنهام را در موقعيت گلزني قرار دادند و تک گل بازي هم از روي همين اشتباهات به ثمر رسيد. ژرژ کوين انکودو `47 براي تاتنهام: اشتباه کالابريا در ارسال پاس عرضي در زمين خودي باعث شد تا توپ به انکودو برسد و او با يک حرکت فردي و شوتي محکم، توپ را به زير طاق دروازه دوناروما چسباند.

منبع خبر : aryanews.com