رئیس پلیس سابق دبی در ترور فرمانده «حماس» دست داشت

 رئیس پلیس سابق دبی در ترور فرمانده «حماس» دست داشت
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، منابعی در فلسطین اشغالی مدعی شدند که «ضاحی خلفان»، رئیس پلیس سابق دبی در ترور «محمود المبحوح»، یکی از فرماندهان گردان‌های عز الدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس دست داشته است.

«ایدی کوهین»، نویسنده و پژوهشگر در مرکز تحقیقات اسرائیلی «بگین-سادات» اخیرا در حساب توییتری خود نوشت که مبحوح روز هجدهم ژانویه ۲۰۱۰ با پاسپورت جعلی وارد دبی شد؛ چرا که از مقامات اماراتی می‌ترسید.

او ادامه می‌دهد، ضاحی خلفان، رئیس پلیس دبی از این قضیه مطلع شده و «محمد دحلان»، عضو جدا شده جنبش «فتح» را با خبر می‌کند. او نیز سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) را در جریان می‌گذارد. آمریکایی‌ها نیز به سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) اطلاع می‌دهند.

کوهین می‌نویسد، خلفان کارت اتاق المبحوح را در اختیار مأموران موساد قرار داده است تا وارد اتاق شوند.

در واکنش به این توییت کوهین، یکی از روزنامه‌نگاران صهیونیست با تأیید این ادعا نوشت که ضاحی خلفان در سال ۲۰۱۰ شخصا اعضای موساد را وارد امارات کرد تا بتوانند المبحوح را به قتل برسانند.

«مهدی مجید» گفته است که رئیس پلیس دبی اقدامات لازم برای دخول مأموران موساد به هتل محل اقامت المبحوح را تسهیل کرده و دستور داده است محافظان او را بازداشت کنند تا موساد به راحتی وارد اتاق او شود.

او در توییتی دیگر مدعی شد که حتی فیلم‌های ضبط شده دوربین‌های هتل مذکور را در اختیار دارد و فیلم‌ها نشان می‌دهند که خلفان به همراه اعضای موساد وارد هتل محل اقامت المبحوح شده و محافظان او را از هتل خارج کرده و سوار بر خودروی «بوگاتی ویرون» پلیس دبی کرده است.

مجید حتی خلفان را به چالش کشید و گفت که حاضر است برای اثبات مدعای خود در برابر دادگاه‌های امارات یا هر کشوری دیگر حاضر شود، به شرط اینکه جلسه دادگاه به صورت زنده پخش شود.

این روزنامه‌نگار صهیونیست در مورد اینکه چرا رئیس پلیس دبی از ۲۰۱۲ به اروپا سفر نکرده است می‌نویسد، اتحادیه اروپا حکم بازداشت او به اتهام تسهیل در ترور محمود المبحوح را صادر کرده و به همه کشور‌های این اتحادیه ابلاغ کرده است.

مهدی مجید همچنین خلفان را به اختلاس، دزدی و فسق و فجور از جمله جذب دختران از اروپای شرقی و مغرب و انتقال آن‌ها به کاباره‌ها و هتل‌های دبی متهم کرد و گفت که برای این ادعا‌های خود سند و مدرک دارد.

موارد فوق در حالی مطرح می‌شود که خلفان بعد از حادثه ترور مبحوح، این حادثه را «جنایت بین‌المللی» خوانده و گفته بود «متهمان ترور المبحوح در تاریخ ۱۹ ژانویه گذشته با گذرنامه واقعی وارد کشور شده‌اند».

افشاگری‌های این دو صهیونیست بعد از آن شروع شد که خلفان در توییت خود نوشت که هم و غم اسرائیل نابودی کشور‌های عربی است تا از این طریق بتواند برتری خود را حفظ کند.

کوهین در جواب این توییت نوشت که «اسرائیل تاج سر خلفان است. اگر به زبان درازی به یهود ادامه دهی، پرونده‌های فساد و سفر مخفیانه‌ات به اسرائیل را رو خواهم کرد».

منبع خبر : snn.ir