قلم باید در اختیار خبرنگاران متعهد باشد تا آرامش جامعه حفظ شود

قلم باید در اختیار خبرنگاران متعهد باشد تا آرامش جامعه حفظ شود

به گزارش خبرنگار مهر، هفتمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاههای خبری پنجشنبه شب با حضور داود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، سردار داود غیاثی راد معاون فرهنگی رزمندگان غرب و شمال کشور، حجت الاسلام سید هادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی دهباشی سردبیر پیش کسوت مجله ادبی کلک، اکبر اسکندری نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، داودی رئیس شورای اسلامی شهر، حسینی مدیرکل مرکز اسناد استان، مریم نخستین شهردار محمدیه و جمعی از خبرنگاران در سالن دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

سید هادی حسینی در این مراسم گفت: در عرصه جهانی وضعیت پیچیده ای داریم هرچند این فرایند تاریخی است اما بنگاههای خبری جهان در بک پروسه گام بر می دارند و ما نیز باید فارغ از این که اهل چه دین و حزبی هستیم حقیقت را آشکار کنیم.وی بیان کرد: هر کس حقیقت را بپوشاند منزوی می شود و اهل رسانه باید کمک کنند تا حقیقت آشکار شود.


حسینی تصریح کرد: در جهانی که دانلود و اپلود رواج دارد ما در ردیف کشورهای دانلود هستیم اما باید دانست که عصر کنونی بسیار پیچیده است و تشخیص سره از ناسره سخت است.


وی بیان کرد: خبرنگاران و فعالان رسانه باید دنبال حرفه ای شدن بروند و با آداب خبر، مصاحبه و گزارش اشنا شوند تا از قافله عقب نمانند.


حسینی یادآورشد: گاهی یک خبر نادرست می تواند ارامش جامعه را بر هم بزند لذا باید مراقب بود و قلم را درست بکار گرفت تا امید و اعتماد و آرامش و امنیت آسیب نبیند.معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهارداشت: برای موفقیت در کار خبری لازم است تا آموزش خبرنگاران و تربیت روزنامه نگاران و عکاسان جدی گرفته شود تا مهارت رسانه ای  بیشتر شود.


در ادامه از نفرات برتر هفتیمن جشنواره مطبوعات، حبرگزاریها و پایگاههای خبری استان تجلیل شد.


منبع خبر : mehrnews.com