مدیران ارشد خوزستان باید از نقد رسانه‌ها استقبال کنند

مدیران ارشد خوزستان باید از نقد رسانه‌ها استقبال کنند

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی شامگاه چهارشنبه در مراسم روز خبرنگار در اهواز اظهار کرد: دستیابی به پیشرفت، سربلندی و بهروزی کشور، صیانت از منافع ملی و مصالح مردم و دستاوردهای انقلاب اسلامی جز با حقیقت طلبی، صداقت و امانت داری و تلاش دلسوزانه و جهادگونه خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی امکان پذیر نیست.

وی تصریح کرد: ۱۷ مرداد ماه یادآور رشادت آفرینی های آنهایی است که منافع مردم را به منافع شخصی و گروهی ترجیح داده اند؛ همان هایی که با نثار جان به عظمت این حرفه، ارزشی صد چندان بخشیده و به قداست قلم تا به پایان وفادار ماندند.


شریعتی یادآور شد: بدون تردید رسیدن به توسعه متوازن، پایدار و استحکام بنیان های فرهنگی و اجتماعی در دنیای امروز که به دهکده جهانی مشهور شده است تنها در سایه وجود وجدان های بیدار، آگاه و هم افزایی همه اقشار جامعه دست یافتنی خواهد بود.


وی تصریح کرد: رسانه ها تریبون افکار و گفتمان مردم و همچنین ناظر بر اجرای امور در جامعه هستند؛ آنها به واسطه جایگاهی که در بطن جامعه دارند، همواره مورد اعتماد افکار عمومی قرار می گیرند.


استاندار خوزستان بیان کرد: رسانه های مستقل و آزاد ابزار نقادی هستند و مدیریت ارشد استان و مسئولان دستگاه های اجرایی باید از نقد رسانه ها استقبال کنند.


شریعتی با اشاره به اینکه رسانه های مدنی، مستقل و قدرتمند مانع شکل گیری فساد در جامعه می شوند، یادآور شد: رسانه ها رکن چهارم دموکراسی هستند و عدم نظارت و حضور رسانه ها، بی تفاوتی اصحاب رسانه در حوادث و رخدادهای جامعه سبب شکل گیری باندهای سهم خواه و شکل گیری فساد می شود و این به ضرر همه خواهد بود.


وی عنوان کرد: اگر رسانه ها با جدیت و تمام قد نظارت کنند، کارشناسانه نقد و تحلیل کنند و با نگرشی جامع به مسائل پرسشگری را ترویج کنند، ریشه فساد با همه ابعاد آن در کشور خشکانده می شود و نظارت عمومی تقویت می شود.


استاندار خوزستان فقدان رسانه های نقاد و حرفه را به ضرر گفتمان سازنده در جامعه دانست و افزود: دولت تدبیر و امید همواره در خوزستان از حضور نقدها و راهکارهای خبرنگاران و اهالی رسانه در فضای عمومی جامعه استقبال می کند و انتقادات و دیدگاه های خبرنگاران را از جان پذیراست و بر دستان خبرنگاران با افتخار بوسه می زند.


شریعتی در پایان تأکید کرد :تقویت اخلاق مداری و طرح صادقانه دغدغه ها، نگرانی ها، خواسته ها و پیگیری مجدانه مطالبات مردم گامی در راستای اعتمادسازی به رسانه ها است.


منبع خبر : mehrnews.com